Me võtsime ühendust 2019.aasta Logistikaseminari raames peetud Tudengiboxist osavõtnud Viljariga, kes on Transpordi ja logistika erialal nüüdseks juba kolmandal kursusel ja küsisime temalt mõned küsimused, selleks et välja selgitada, millised olid tema muljed Tudengiboxist.

 

Kuidas tekkis mõte osaleda Tudengiboxis?

Mõte Tudengiboxis osaleda tuli sellest, et eelneval aastal sõbrad käisid ning leidsid tänu sellele endale praktikakoha. Mõtlesin, et miks mitte kinni haarata võimalusest ka ise seal osaleda ning võib-olla potentsiaalne praktikakoht leida, sest kaotada pole ju midagi, ainult võita.

 

Millised olid ootused Tudengiboxile?

Erilisi ootusi ma Tudengiboxile ei seadnud. Eesmärk oli leida võimalik praktikakoht ning tutvuda, mis erinevad ettevõtted pakuvad. Samuti ei teinud ma erilist ettevalmistust selle tarbeks.

 

Kas Tudengibox vastas sinu ootustele?

Jah, Tudengibox vastas täielikult minu ootustele. Erinevad ettevõtted olid pakkumas võimalusi ning praktikakohti väga erinevates valdkondades.

 

Mitmel vestlusel käisid?

Pärast Tudengiboxi käisin ma kolmel töövestlusel.

 

Mille alusel valisid ettevõtte, kuhu praktikale minna?

Otseseid kriteeriumeid mul ei olnud. Eelkõige valisin ikka valdkonna, mis mulle huvi pakkus. Seejärel tulid juba erinevad tingimused nagu ettevõtte asukoht, võimalused, praktikatasu olemasolu jne..

 

Millisele ametikohale praktikale läksid?

Praktikale asusin veokorraldaja / ekspedeerija ametikohale.

 

Kuidas võeti sind vastu ettevõttes?

Ettevõtte vastuvõtt oli meeldiv ning tundsin, et olen siia oodatud.

 

Mis oli raske/eriti meeldiv praktikale minnes?

Kuna antud töö oli minu jaoks uus, siis kogu tööprotsessist arusaamine, erinevad programmid ja nende tundma õppimine oli esialgu keeruline, aga tänu toetavatele kolleegidele sujus kõik hästi. Eriti meeldiv oligi see, et kolleegid võtsid mind hästi vastu ning meeskonda sisse sulandumine oli kiire ja sujuv ning omavahelised suhted olid ja on endiselt head.

 

Kuidas tuli valik, et soovid just selles ettevõttes tööd jätkata?

Kuna olin mitu kuud juba seal olnud ning omandanud teadmised, siis see oli loomulik jätk, ma arvan.

 

Kas oled oma tööga rahul?

Jah, ma olen enda praeguse tööga rahul. See pakub mulle huvitavaid väljakutseid iga päev.

 

Kas ja miks soovitaksid teistel Tudengiboxis osaleda?

Kindlasti ma soovitaks Tudengiboxis osalemist, sest eelkõige on see võimalus tudengitel silma jääda, ennast proovile panna ning leida endale valitud ettevõtete seast praktika- või isegi tulevane töökoht.

 

 

Viljar, DPD