Me võtsime ühendust Logistikaseminari raames peetud Tudengiboxist osavõtnud Kristiga, kes on Transpordi ja logistika erialal nüüdseks juba kolmandal kursusel ja küsisime temalt mõned küsimused, selleks et välja selgitada, millised olid tema muljed Tudengiboxist.

 

Kuidas tekkis mõte osaleda Tudengiboxis?

Pärast esimest aastat koolis on kohustuslik teha tutvumispraktika. Olles täiesti uus logistika valdkonnas oli praktikakoha leidmiseks ideaalne võimalus osaleda Tudengiboxis. See oli seminari korraldajate poolt üles ehitatud tegevus, kus kohale olid kutsutud erinevad ettevõtted ning see andis ideaalse võimaluse tutvuda erinevate ettevõtetega väikese aja jooksul.

Millised olid ootused Tudengiboxile?

Tudengiboxist räägiti kui heast võimalusest leida omale praktika koht, kuid ma ei osanud midagi oodata, kuna varasem kogemus puudus. Muidugi ma lootsin, et olen piisavalt silmapaistev, et mind ikka kutsutakse praktikale.

Kas Tudengibox vastas sinu ootustele?

Tudengibox oli isegi midagi enamat, see andis nii hea kogemuse ning valmistuse vestlusteks ettevõtetega. Lisaks andis ülevaate ettevõttetest, mida oodatakse praktikantidelt  ning mida vastu pakutakse.

Mitmel vestlusel käisid?

Üldiselt juba Tudengiboxi ajal sain aimduse millist ettevõtte praktikatest oleksin ise huvitatud ning mis kindlasti polnud mulle sobilikud. See andis juba võimaluse selekteerida, kuhu vestlusele minna ning kuhu mitte. Otsuse tegin küllaltki ruttu pärast seminari ning käisin vestlemas paari ettevõttega, kellega oli vastastikune huvi.

Mille alusel valisid ettevõtte, kuhu praktikale minna?

Minu suureks rõõmuks pakuti ka praktika kohta ACE Logisticsi poolt ning see paistis silma eriti teiste ettevõtete seast. Kuidas? ACE-l olid erinevad lood kodulehel, kus oli kirjutatud, kuidas kunagised praktikandid on nüüd koolid lõpetanud ning jätkanud tööd ACE-s püsivalt, ainuüksi see andis mulle nii palju motivatsiooni ja lootust, et sellest võib saada ka püsiv töökoht. Esmamulje ettevõttest jäi ääretult positiivne ja peab mainima, et see hea mulje on jäänud ka pärast 2 aastat püsima.

Millisele ametikohale praktikale läksid?

Praktikat pakuti teha autoosakonnas erinevaid ülesandeid tehes. Kuna mu kogemus logistika valdkonnas oli nulli lähedane, siis tundus see ääretult suur usaldus, kuid olen väga tänulik, et on ettevõtteid, kes usaldavad ja õpetavad välja ka päris algajaid logistika tudengeid.

Kuidas võeti sind vastu ettevõttes?

Kogu kollektiiv oli algusest peale väga abivalmis ning toetav.

Mis oli raske/eriti meeldiv praktikale minnes?

Kogu uus keskkond oli alguses väga huvitav, sain kogeda pidevalt uusi olukordi ning õppida läbi erinevate olukordade. Muidugi kuna panustasin väga tugevalt praktikal uute teadmiste omandamisega, siis nägin vähemalt nädal aega seda kõike ka unes. 🙂

Kuidas tuli valik, et soovid just selles ettevõttes tööd jätkata?

Praktika kogemus oli väga positiivne ning kui oli võimalus jätkata ka kooli kõrvalt edasi sügisel, siis tundus see üks parimaid variante. Töö oli tuttav ning võeti arvesse ka kooli graafikut.

Kuidas töötamine sind muutnud on või mis sulle andnud on?

Töötamine on andnud juurde väga suure kogemuse. Koolis on tunduvalt lihtsam luua paralleele tööl kogetuga ning koolis õpitut on väga hea praktiseerida tööl erinevates olukordades.

Mis valdkonnas näed end tulevikus töötamas?

Usun, et alustades tööd logistika ühes valdkonnas juba nii varakult, siis jõuab veel kogu karjääri vältel tutvuda ka teiste valdkondadega ning ka miks mitte kunagi mõnes teises valdkonnas töötades. Hetkel aga on veel ACE-l mulle väga palju pakkuda ning olen väga põnevil seoses peatse kolimisega uuele ning tunduvalt suuremale logistikakeskuse pinnale.

Kas ja miks soovitaksid teistel Tudengiboxis osaleda?

Soovitan kõigil tudengitel osa võtta, ka nendel, kellel tegelikult on juba praktika koht olemas, sest erinevate ettevõtetega suheldes on võimalus koguda informatsiooni erinevate logistikaga seotud ettevõtete kohta. Nii on endal suurem ülevaade, mis võimalused tegelikult veel on tööturul ning koguda tulevasteks praktikateks kontakte.