Logistikaseminar

2024 aasta toetajad

Logistikaseminari toetajad on seminari toimimiseks üks väga tähtis lüli, ilma milleta ei toimuks mitte midagi. Selle aasta toetajateks on ühed tuntumad logistikateenuste pakkujad. Iga toetaja kohta on tehtud väike kokkuvõte ning lisatud on ka sotsiaalmeedia kontode ning kodulehe viited.

PEATOETAJA- Rail Baltic Estonia OÜ

Rail Baltica on Eesti ja kogu Baltikumi läbi aegade suurim raudteetaristu projekt, mille projekteerimist ja ehitamist Eestis koordineerib Rail Baltic Estonia (RBE). 

Rail Baltic Estonia kuulub 2023. aasta seisuga raudtee- ja ehitussektori top 3 tööandjate hulka, kus leiavad tööd nii kogenud tippspetsialistid kui alles karjääritee alguses olevad ambitsioonikad kõrgkoolilõpetajad

Mugav ja kiire reisime, hoolimine loodusest ning võimalused ettevõtluse edendamiseks on ainult mõned paljudest sihtidest, mis innustavad asjaosalisi Rail Balticat ellu viima.

RBE missiooniks on rajada aastaks 2030 kiire, keskkonnasõbralik, turvaline ja toimiv raudteeühendus Balti riikide ja ülejäänud euroopa vahel

 

ACE Logistics Estonia AS

ACE Logistics Estonia AS on ekspedeerimis- ja logistikaettevõte. ACE Logistics kontsern tegutseb oma ettevõtetega Eestis, Lätis, Leedus, Ukrainas ja Soomes ja läbi koostööpartnerite osutatakse erinevaid logistikateenuseid üle terve maailma. Kvaliteetset teenust toetab usaldusväärne ja ulatuslik allhankijate ja partnerite võrgustik ning kõrgel tasemel klienditeenindus ja infotehnoloogiline võimekus. 

ACE Logistics on Logistikaseminari toetanud järjepidevalt esimesest seminarist alates, kuna soovib panustada logistika valdkonna arengusse ja haridusse ning hindab kõrgelt tudengite panust Logistikaseminari korralduses

Gunvor Services AS

Gunvor Services AS kuulub väga edukasse ning kiirelt kasvavasse, globaalselt tegutsevasse Gunvor gruppi. Ettevõte liigutab erinevaid energialiike üle maailma, toimetades neid tootmis- või hoiustamispaigast sinna, kus neid kõige rohkem vajatakse. Gunvor Services põhiliseks tegevusalaks on logistikalahenduste, erinevate IT teenuste ning väga laia valiku finantsteenusete pakkumine oma grupi ettevõtetele.

Ettevõte on asutatud Eestis aastal 2000 ning tänu oma pikaajalisele kogemusele on nad kompetentsed, professionaalsed ning saavutanud edu maailmatasemel. Nende kõige olulisem väärtus on inimesed ning sellest saab alguse kõik, mida nad teevad. Liitudes Gunvoriga saad osa nende eduloost ning võimaluse areneda globaalse haardega ettevõttes nii tööalaselt kui ka isiklikult.

Eesti Raudtee on raudtee infrastruktuuri ettevõtte, kus töötab ligi 700 inimest üle Eesti
 
Eesti Raudtee visiooniks on saada regiooni kõige kaasaegsemaks raudteetaristu ettevõtjaks ja nad investeerivad raudteetaristu arendusse ligi miljard eurot.
 
Ettevõtte panustab inimeste ja kaupade liikuvusse, tööhõivesse ja keskkonnasäästliku transpordi toetamisse

Samuti kasutavad nad oma tegevuses aina enam nüüdisaegseid IT lahendusi.

Eesti Raudtee on liige mitmes vastutustundlikku juhtimist edendavas organisatsioonis ja neile on omistatud juba aastast 2019 Vastutustundliku Ettevõtluse Kuldmärgis.

Nende juures saab kaasa lüüa riikliku tähtsusega projektides nagu raudteeliikluse elektrifitseerimine, taristu ohutus- ja kvaliteeditaseme tõstmine ning kiiruste suurendamine raudteel. Taristuettevõttena on neil oluline mõju Eesti ühiskonna arengule.

 
DB Schenker AS on olnud logistikavaldkonna liider juba enam kui 150 aastat.Ettevõtte äritegevus on rohkem kui vaid kastide liigutamine punktist A punkti B.
 
Transpordi-ja logistikateenuste looja ning pakkujana edendab ja lihtsustab DB Schenker klientide äri ning leiab lahendused maal, merel, õhus ja raudteel.
 
DB Schenker on ka tugev teenuspakkuja laologistika lahenduste osas.
Arengut ja innovatsiooni hindava ettevõttena on DB Schenker tuleviku teerajaja, nihutades olemasolevaid piire.

Elron hoiab Eesti inimesed liikumises ja toimetab tööle, kooli, koju või külla aastas 8 miljonit reisijat. Rongid on kiired, mugavad, turvalised ja mis eriti oluline –keskkonnasõbralikud. Iga päev on reisirongidel kokku vähemalt 230 väljumist ja kuni 22 000 reisijat. Reisirongiliiklus on Eestis kasvav valdkond, sest lähiaastatel täieneb rongipark (praegu 38 elektri- ja diiselrongi) 16 uhiuue elektrirongiga.
Aastaks 2035 plaanib Elron aastase reisijate arvu kasvatada 20 miljonini.

Ükski ülesanne pole nende jaoks liiga suur või liiga väike. Nad hindavad kõrgelt kliendisuhteid ja suhtuvad austusega koostööpartnerite äri arendamisse. Nende personaalse ja professionaalse meeskonna juures olete hoitud ja hoolitsetud.

Nordic Spedition on igapäevaselt pühendunud jätkusuutlike logistikalahenduste arendamisele ja pakkumisele. Meie peamiseks tegevusalaks on rahvusvaheline kaupade transport Euroopa, Baltikumi ja Põhjamaade vahel kõikidel temperatuuridel. Omame rahvusvaheliselt tunnustatud sertifikaate- ISO 9001 ja 14001, mis annavad kinnitust meie teenuste kvaliteedi ja usaldusväärsuse kohta.

Ükski ülesanne pole meie jaoks liiga suur või liiga väike. Hindame kõrgelt kliendisuhteid ja suhtume austusega Teie äri arendamisse. Meie personaalse ja professionaalse meeskonna juures olete hoitud ja hoolitsetud.

Screenshot 2023-02-13 100408

Via 3L Freight OÜ on rahvusvaheline transpordi ettevõte mis kuulub Via 3L logistikakontsernile. Via 3L-il on kaasaegsed logistikakeskused Tallinnas, Riias, Vilniuses ja Kaunases. Grupis töötab üle 500 inimese ning ladudes on enam kui 75 000 ruutmeetrisel pinnal igapäevaselt pöörlemas pea 100 000 alusetäit kaupa.

Nende veokorraldajad organiseerivad iganädalaselt sadade veokite, konteinerite ja õhusaadetiste transporti üle Euroopa ja maailma. Via 3L Freight-is teenindatakse enam kui 1000 püsiklienti. Kaupade saatmiseks kasutame mitmeid võimalusi, mis hõlmavad transporti nii maismaal, merel, raudteel kui ka õhus.

Koostöös oma klientidega otsivad nad kauba saatmiseks alati kõige kulutõhusamat ja keskkonnasäästlikumat viisi. Väärtustatakse usaldusele rajatud suhteid ja hoitakse oma klientidega pidevat kontakti. Ühtlasi parandatakse järjepidevalt oma teenust, kasutades süsteemset, regulaarset ja detailset ärianalüüsi.

Via3l professionaalne meeskond tagab Teile alati kõrgeima kvaliteediga teenuse. Oleme seisukohal, et koostöö on lõbus – väärtustame meeskonnatööd, mitmekesisust ning vastastikust usaldust ja austust.

Via 3L Freight OÜ ekspedeerimine, rahvusvaheline transport ja logistikalahendused on saadaval klientidele Lääne-Euroopas, Skandinaavias ja Baltimaades.

Balti Logistika AS on tegutsenud 24 aastat, ja selle ajaga on suudetud laieneda üheks suurimaks ekspedeerimise ja tarneahela pakkujaks Balti riikides. Kuigi ettevõte on suur, töötas seal 2022. aasta III kvartalis ainult 15 töötajat. 

Balti Logistika pakub lahendusi peaaegu kõikidele transpordiviisidele, näiteks uksest ukseni teenust enam kui 185 riigis, lennuvedu nii otselendude kui sooduslendude näol, ülemaailmset meretransporti ning ka raudteetransporti Balti põhisadamatest.

Huvitavaks faktiks on see, et peale kõigi muu transpordi korraldamise, pakuvad nad ka kiirabilogistika teenust üle kogu maailma. Transporditakse bioloogilistest analüüsidest ainulaadsete näiisteni.
Peale selle suudavad nad ka veel leida töömahtu laopidamisele tolli-  ja aktsiisilao näol ning pakutakse ka juurde tarnija hallatava laovaru teenust!

CMA CGM Grupp on kolmas suurim konteinerveo- ja laevandusettevõte maailmas, mille üks tütarettevõtteid Eestis on CMA CGM Global Business Services OÜ. Eestis tegutsev üksus on tegutsenud enam kui 15 aastat, pühendudes peamiselt nende teenuste osutamisele, mis toetavad merekonteinerite veo korraldamist.

Grupi missioon on olla jätkusuutlik, luues paremini tasakaalustatud rahvusvahelist kaubandust, mis soodustab nii majanduslikku kui ka sotsiaalset arengut, austades samal ajal inimeste, looduse ja planeedi terviklikkust. Ettevõttes töötab kokku 155 000 inimest, Tallinna kontoris kuni 400 inimest

Jet Express on Eesti kapitalil põhinev transpordi- ja logistikaettevõte, kes pakub kiiret ekspresslogistikat tuhandetele klientidele. Firma on tegutsenud Eesti transpordisektoris juba ligi 25 aastat ning on tuntud oma usaldusväärse teenuse, operatiivsuse ning kiiruse poolest.

Jet Express väärtustab oma kliendisuhteid. Aastatepikkune kullerteenuste pakkumise kogemus on teinud neist oma valdkonna vaieldamatud spetsialistid, kes suudavad täita ka kõige nõudlikuma kliendi soovid.  

Kasutades Jet Expressi teenuseid saate lahendada oma ettevõtte logistilised probleemid kulusid kokku hoidvalt. Jet Expressi jaoks on tähtis personaalsus, paindlikkus ning kiirus – see on tugevus, mida hindavad nende kliendid.

Logistikaseminari toetaja,  juhtiva kuller- ja pakiveoettevõtte DPD jaoks on kestliku transpordi ja pakiveo edendamine alati oluline olnud. Soov teha pakivedu mugavamaks, paremaks ja keskkonda hoidvamaks paneb neid päev-päevalt püüdlema kõrgemate eesmärkide ja innovaatiliste lahenduste poole. Olulised märksõnad selleks on pakiveo keskkonnajalajälje vähendamine, liinivedude keskkonnasõbralikumaks muutmine ning tarkvaraliste optimeerimislahenduste rakendamine transpordis. Samuti ka elektrikaubikute osakaalu suurendamine ning pakiautomaatide asukohtade teadlik valimine.

Kas teadsid, et DPD on esimene Eesti kullerfirma, kes võttis kasutusele täiselektrilised kaubikud juba 2019. aastal ning tänaseks on neil Eesti logistikaettevõtete seas suurim elektriline masinapark, mis saab lähiajal veelgi täiendust. 2025. aastaks plaanivad nad toimetada kuues Eesti suurimas linnas pakid kohale vaid elektrikaubikutega.

DSV globaalse ettevõttena on üks maailma juhtivaid transpordi- ja logistikafirmasid. 

DSV aitab oma klientidel maailmaga ühenduda ning tagada kaupade sujuva ja tõhusa ladustamise ja transpordi maanteel, merel ja õhus. 

Seda kõike tehes on DSV jaoks oluline jätkusuutlikkus ja süsiniku jalajälje vähendamine. Seetõttu pakuvad nad klientidele lisaks komplektset lahendust alates transpordi jalajälje mõõtmisest kuni soovitusteni, kuidas saada jalajälg väiksemaks ja mil määral tuleks selleks kasutada biokütust.   

DSV Estonia tööandjana võimaldab pidevat arengut – võimalus on liikuda ettevõtte siseselt erinevatesse osakondadesse ning globaalne võrgustik annab eelise proovida ametit ka mõnes teises riigis. DSV on esindatud enam kui 80 riigis 1600 kontori ja 75 000 töötajaga. Eestis töötab ligikaudu 180 inimest.    

 

Logistika on pidevalt arenev valdkond ja vajadus selle ala spetsialistide järele kasvab. Jätkusuutlik ja tasakaalus logistika algab teadlikkusest ühe ettevõtte või süsteemi keskkonnaalasest, sotsiaalsest ja majanduslikust mõjust ning vajalike muudatuste tegemisest nende vähendamiseks.  

Head tarneahelajuhid, logistikud ja liikuvuskorraldajad garanteerivad, et tarneahela ja transpordivõrgu erinevad lülid oleksid jätkusuutlikud ja suhtleksid omavahel koordineeritult ning et kaubad ja inimesed saaksid liikuda kiirelt, mugavalt ja sujuvalt.

TalTech on ainus ülikool Eestis, kus saab omandada logistika magistrikraadi. Meil on hinnatud kõrgetasemelised õppejõud ning kompetentsed praktikud ettevõtetest külalislektoriteks. 

Õppetöö on tihedalt seotud praktiliste probleemide lahendamisega ning seetõttu toimub tihe koostöö mitmete ettevõtete ja valdkonna assotsiatsioonidega: AS Tallinna Sadam, Telia Eesti AS, Ericsson Eesti AS; Tallink Grupp, AS Eesti Raudtee, DSV Estonia AS, Tallinna Linnavalitsus, Transpordiamet. AS Eesti Varude Keskus, Eesti Tarneahelate Juhtimise Ühing (PROLOG), Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsioon (ELEA). Õpe toimub õhtuti ning kasutame osaliselt mugavat e-õppe võimalust.

Magnum Logistics OÜ

Magnum Logistics OÜ on kriitilise tähtsusega ettevõte, kelle käest liigub läbi ligi pool kogu Eesti ravimitest ja veterinaarravimitest.

Ettevõtte peamisteks tegevusaladeks on ravimite käitlemine, transpordi- ja logistikateenused ja ekspedeerimine.

Lisaks ravimitele tegeletakse ka tööstus- ja toidukaupade, peamiselt toidulisandite jae- ja hulgikaubandusega.

Kaasaegse tehnoloogia ning robotite abil on Magnumi laoprotsessid viidud äärmiselt ajasäästlikeks, täpseteks, efektiivseteks ning kontrollitavateks.

Scania Eesti AS

Scania on maailma juhtiv transpordilahenduste pakkuja. Scania valikust leiab veokid, bussid, mootorid ning laialdaselt erinevaid teenuseid, alates sõidukite remondist ja hooldusest kuni digitaalsete teenusteni, näiteks sõidukipargi haldus. Lisaks pakume finantseerimis- ja kindlustuslahendusi. Koos partnerite ja klientidega edendame üleminekut jätkusuutlikule transpordisüsteemile.

Arco Transport AS

Arco Transport on transpordiviis, mis toob kogu maailma sinuni, pakkudes mugavat ja efektiivset täisteenust kaupade ekspedeerimisel. Rahvusvahelised uksest-ukseni kaubaveod aastast 1998. Arco Transport pakub maanteetransporti, multimodaalset transporti, konteinervedusid ning lisaks ka tugiteenuseid. 

Arco Transport püstitab eesmärke õnnelike töötajate, rahulolevate klientide ja parema homse nimel. Pühendumus pisiasjadele ja klientide vajadustele on nende edu nurgakivi. Ettevõtte väärtusteks on meeskonnatöö, professionaalsus, jätkusuutlikkus ning mitmetahulisem tulevik. Ettevõttes töötab üle 30 oma ala spetsialisti, kes leiavad kliendi jaoks kõige optimaalsema lahenduse. 

ELEA - Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsioon

ELEA – Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsioon

on rahvusvahelise ekspedeerimisega ja logistikateenuste pakkumisega tegelevate juriidiliste isikute vabatahtlik ühendus. Organisatsiooni eesmärgiks on esindada ja kaitsta liikmete ühiseid tööalaseid huve, vältida ebaausat konkurentsi ja aidata kaasa oma valdkonna õigusaktide väljatöötamisele ning sellealase info levikule. Käesoleval ajal ühendab ELEA endas 64 rahvusvahelise transpordi ja ekspedeerimisega või muude logistikateenuste pakkumisega tegelevat firmat. ELEA-l täitub sel aastal 30. tegutsemisaasta.

ELEA on ülemaailmselt logistika ja ekspedeerimise erialaorganisatsioone ühendava liidu FIATA esindaja Eestis. FIATA-sse kuulumine annab ELEA-le eelkõige ligipääsu ekspedeerimisalasele informatsioonile globaalses ulatuses, võimaluse välja anda FIATA multimodaalse transpordi dokumente ning võimaluse logistika õppeprogrammi läbinutel saada rahvusvaheliselt aktsepteeritud FIATA diplomid.