Logistikaseminar

Seminarist

Logistikaseminar on Tallinna Tehnikakõrgkooli transpordi ja logistika eriala III kursuse korraldatav logistika suursündmus.

Logistikaseminari missioon:
Logistikaseminari missioon on anda logistikatudengitele praktilist kogemust rahvusvahelise seminari korraldamisel ning jätkusuutlikult saada ja jagada aktuaalset informatsiooni üliõpilaste, ettevõtjate ja õppejõudude vahel.

Logistikaseminari visioon:

  1. Viia kokku tudengid, õppejõud ja ettevõtjad
  2. Aktuaalse äri- ja logistikaalase informatsiooni saamine ja vahetamine
  3. Globaalse ja süsteemse mõttelaadi kujundamine
  4. Kasulike kontaktide loomine üliõpilaste, õppejõudude ja ettevõtjate vahel
  5. Eesti logistikatudengite motiveerimine ja oskuspotentsiaali avamine
  6. Võimaldada mitmekülgset isiklikku arengut ja eneseteostust, pakkudes rahvusvahelise projekti reaalse korraldamise kogemust
  7. Õppimise motivatsiooni tugevdamine
  8. Väliskontaktide laiendamine uute õppimisvõimaluste loomiseks
  9. Praktikakohtade võimaluste avardamine
  10. Vabade töökohtade ja logistika eriala üliõpilaste kokkuviimine
  11. Regionaalse logistikaalase arengu soodustamine

Seminari ajalugu

Aasta 2024 – “How to…?”

2024. aasta logistikaseminar “HOW TO…”, mis toimus 4.aprillil Swissôtelis, keskendus digiajastu muutuste uurimisele ja nende mõjudele logistikas. Fookuses olid digitehnoloogia arengust tulenevad võimalused ja ohud sektori tööjõule ja töökohtadele. Päevakavas olid ettekanded ja arutelud rohelise transpordi, konkurentsieelise saavutamise, tehisintellekti ja inimfaktori tasakaalu ning infoturbe teemadel. Esinejateks olid näiteks Kärt Mäe, Argo Alaniit, Tõnu Tammer ja Teet Raudsep. Seminaripäev sisaldas ka tudengibox’i, töötubasid ja diskussioonipaneeli, pakkudes terviklikku ülevaadet valdkonna tulevikusuundadest ja arenguvõimalustest. Seminaripäeva juhtis Jaanus Koort. Peakorraldaja oli Sigrit Sults.

Aasta 2023 – “Crossing Borders”
24. Logistikaseminar toimus 21. märtsil 2023 Kultuurikatlas. Selle aasta seminar keskendus teemale “Crossing Borders”, tuues esile, et logistikas ei ole eesmärk vaid kauba liigutamine punktist A punkti B. Seminaril uuriti keelatud kaupade vedu, arutleti selle üle, mis ahvatleb Eesti logistikuid välismaale tööle minema ning käsitleti läbipõlemist ja selle mõju logistikutele. Päeva alustati Mattias Naani ja Kaarel Nõmmiku hirmnaljaka logistikutele mõeldud stand-up’iga ning päeva lõpetas Ott Leplandi kontsert. Kogu päeva juhtis Sander Rebane. Vahepausidel toimusid erinevad töötoad ning avatud oli logistikaettevõtete messiala. Tudengibox toimus 20. märtsil Zoomi keskkonnas, päev enne seminari. Seminari projektijuhiks oli Tanel Aavistu.
Aasta 2022 – “Reegleid muutes tulevikku”

Kahekümne kolmas logistikaseminar sai seekord koroonast võitu ning saadi eelmise aasta soov täide viia, et seminar toimuks Apollo kinos. Kahekümne kolmandal korral tutvustati teemat “Muutuste keerises”. Kaks seminari teemaplokki rääkisid olevikust ning tulevikust, ehk mis muutused toimusid sel hetkel logistika valdkonnas ning mis hakkab toimuma tulenevatel aastatel, sellest ka tuli seminari nimetus “reegleid muutes tulevikku”. Kolmandas teemaplokis keskenduti inspireerivate elulugude jagamisele ning anti tõuge, kuidas tulevikus nende tulevate muudatustega hakkama saada. 

Aasta 2021 – “Idee loob tuleviku”

Kahekümne teine logistikaseminar – logistikaseminar, mis pidi võitlema tugevate piirangutega. Algselt plaaniti seminar korraldada Apollo Kinos, Ülemiste keskuses. Piirangutest hoolimata, üritati seminar korraldada hübriidvormis, kuid veebruari lõpus võeti vastu otsus korralda esimene e-logistikaseminar. Lisaks toimus ka tudengibox esmakordselt läbi Zoomi koostöös CVKeskusega. Seminar oli suunatud tulevikule ja kuidas see saab alguse meie ideedest. Päev jaotati kolmeks osaks: TAHE, KIRG ja VÕIDUJOOKS. Suuresinejaks oli kindlasti kõigile tuntud Bolt’i asutaja Martin Villig.

Aasta 2020 – “Logistics Redefined”

Kahekümne esimene logistikaseminar toimus Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses. Logistikaseminari märksõnadeks olid erilogistika, IT ja meelelahutus. Eesmärgiks oli avardada logistika piire, kõneldes logistika toimimisest väga erinevates valdkondades. Erilogistikale aitas valgust heita teiste hulgas ka Arkadi Popov, rääkides kiirabikeskuse logistikast ning sellega kaasnevatest eripäradest. IT teemaplokis puudutati eelkõige digitaliseerimist ning selle mõju erinevatele logistika alaliikidele, teenuse pakkujatele ning tarbijatele. Meelelahutuse alaprogrammis tulid jutuks erinevad Eestis toimunud suurprojektid ning nende edukaks kordaminekuks vajalikud logistilised valikud ning otsused. Oma kogemusi jagasid nii spordi, muusika kui ka filmitööstuse esindajad. Samuti toimusid juba traditsiooniks saanud tudengibox ning messiala, kus ettevõtted ning seminaril osalejad said omavahel lähemalt tutvuda. Seminari aitas juhtida õigesse suunda teravate küsimustega Märt Treier. Õhtu lõpetas järelpidu Urban Baris koos muusika, teatri ja hea söögiga. Seminari peakorraldajaks oli Evelin Tarro.

Aasta 2019 – “Possibility in Every Direction”

Kahekümnes ehk juubeliseminar toimus Viru Hotelli konverentsikeskuses ja osalejate arv küündis esmakordselt 450ni. Seminari märksõnadeks olid edu, innovatsioon ja vastuste leidmine. Seminari läbivaks teemaks oli „Possibility in Every Direction“, mille eesmärgiks oli julgustada inimesi leidma võimalusi igal pool enda ümber. Seminari peaesinejaks oli Wolti kaasasutaja Juhani Mykkänen, kes avaldas nippe, kuidas ühest väiksest ideest on võimalik luua suur äri. Põhiliseks läbivaks teemaks esinejate seas oli automatiseerimine kõigis valdkondades. Diskussioonipaneelis astusid lavale erinevad avaliku ja erasektori esindajad, kes väitlesid erinevatel logistikat puudutavatel teemadel. Diskussioonipaneeli moderaatoriks ja päevajuhiks oli Urmas Vaino. Tudengitel ja kutseõppuritel oli võimalik erinevate tööandjatega kohtuda traditsioonilises tudengiboxis ja seal endale praktikakoht leida kõigest kahe minutiga. Samuti oli seminari külastajatel võimalik erinevate firmadega kohtuda messialal, kus erinevate mängudega võis võita ka väikeseid meeneid. Õhtu lõpetas meeleolukas afterparty klubis Cafe Amigo, kus peaesinejaks oli paljude lemmikbänd Traffic. Juubeliseminari peakorraldajaks oli Deniss Semjonov.

Aasta 2018 – “Kriis, vastutus, lahendus”

Üheksateistkümnes logistikaseminar toimus Tallinna Lauluväljakul ning üritusel osales rekordiliselt 410 inimest. Seminari märksõnadeks olid kriis, vastutus ja lahendus, kus lahati erinevate praktikute silmade läbi nii kriisilahenduse protsesse, tööjõuga seotud teemasid kui ka digitaliseerimise võimalusi. Sel aastal oli klassikalise debati asemel korraldatud erinevad töötoad, kus kõik külastajad said osaleda ning oma arvamusi jagada. Seminarilt ei puudunud ka traditsiooniline tudengibox ning messialalt võis leida väga palju huvitavaid ettevõtteid. Õhtu lõpetas meelelahutusprogramm eesotsas Curly Stringsiga. Logistikaseminar 2018 peakorraldajaks oli Henri Meerbach ning abikorraldajaks Karmel Raadik.

Aasta 2017 – “Future is now!”

Kaheksateistkümnes Logistikaseminar toimus Ülemiste Citys SpaceX sündmuskeskuses. Seekordse seminari teemaplokkideks olid – FLEET, SHELF, INFRA. Räägiti uudsetest lahendustest veokitel, AS/RS süsteemidest ladudes kui ka Tallinna Lennujaama tulevikust. Diskussioonipaneelil arutati tudengite praktika üle. Peakorraldaja oli Megel Arroküll ja abiks tal Sheril Taim.

Aasta 2016 – “Bipolaarne edu”

Seitseteistkümnes Logistikaseminar toimus Viljandis Sakala Kultuurikeskuses. Seminari teema keskendus eduni jõudmise meetoditele ja nende vastandumisele. Läbivaks teemaks sai seniste traditsiooniliste tegevusalade ülesehituse fundamentaalne muutumine jagamismajanduse ideede läbi. Teemaplokkide vahelisel ajal said kõik huvilised tutvuda erinevate logistikafirmadega ja nende tegemistega, otsida tudengiboxi kaudu endale praktikakohta või tutvuda uusimate veokitega. Peakorraldajad olid Taivo Karu ja Siiri Saks.

Aasta 2015 – „Muutuste aeg“

Kuueteistkümnes Logistikaseminar toimus Tallinna ning Helsinki vahel sõitval laeval Baltic Queen. Logistikaseminar 2015 pakkus palju uudset ning aktuaalset informatsiooni erinevate esinemiste näol. Käsitleti teemasid alates meretranspordi arengust kuni transpordisektori tulevikuni. Esinemiste kõrval pakuti võimalusi luua partnerlussuhteid ning osaleda ettevõtete poolt välja pandud minimessidel, kus tutvustati ettevõtete tegemisi. Ürituse peasponsoriks oli ACE Logistics ning peakorraldajateks olid Monika Millend ja Kaisa Raudla.

Aasta 2014 „Traditsioon või Innovatsioon“

Viieteistkümnes Logistikaseminar toimus Tartu Ülikooli Narva kolledžis. Seminaril osales kokku 275 inimest. Esimesel päeval vaadati tagasi viimase 15 aasta muutustele, käsitleti nende mõjusid ning pakuti välja, kuidas peaks edasi tegutsema. Toimus põnev arutelu hariduse ja harituse teemadel ning päeva lõpetas meeleolukas õhtuprogramm. Sellele järgneval päeval külastati Narvas ja selle ümbruskonnas asuvaid ettevõtteid. Osalejatel oli võimalus külastada Narva tööstus- ja logistikapargis asuvaid ettevõtete FEBPARTS OÜ ja Estin Warehousing OÜ ladusid, Eesti Energia Õlitööstust ning Sillamäe Sadamat. Ürituse peasponsoriks oli Kühne+Nagel ja peakorraldajaks oli Kaija Kilumets.

Aasta 2013 „Face the risk”

Neljateistkümnes Logistikaseminar toimus Haapsalu kultuurimajas., kuhu oli tulnud kohale ligi 180 osalejat. Seminari teemaks oli Varjatud riskid. Esimesel päeval arutleti erinevatest vaatenurkadest riskidega seotud teemadel ning töötati mitmetes põnevates töögruppides. Sellele järgneval päeval külastati Haapsalus ja selle ümbruskonnas asuvaid ettevõtteid. Lektoriteks olid oma ala professionaalid Eestist, Soomest ja Taanist. Päeva juhtisid Raivo Vare ning Urmas Vaino, peakorraldaja oli Liis Kitsing.

Aasta 2012 “Rail Baltica”

Kolmeteistkümnes Logistikaseminar toimus Tartus Dorpat hotell & konverentsikeskuses, kuhu oli tulnud kohale ligi 240 osalejat. Seminari teemaks oli Rail Baltica. Ettekannetes olid teemadeks Rail Baltica kui prioriteetne koostööprojekt,modaalne nihe ning samuti räägiti uutest võimalustest seoses selle projektiga. Lektoriteks olid oma ala professionaalid Eestist, Soomest, Lätist. Päeva juhtis Raivo Vare ning peakorraldaja oli Sander Vanaisak.

Aasta 2011 “BE wise, THINK twice – ACT technologically”

Kahetestkümnes logistikaseminar toimus taaskord Pärnus Spa & Konverentsihotellis Strand, kuhu oli kohale tulnud ligi 275 osalejat. Seminaril keskenduti tehnoloogiale ja uudsusele logistikas, selleks et olla kursis uute tehnoloogiliste võimalustega, mida tänapäeva kiirelt arenev teadus pakkuda suudab. Ettekandmisele tulnud teemad puudutasid nii infoliikumist kui ka tehnoloogilist seadmestikku ehk nii tark- kui ka riistvara. Lektoriteks olid oma ala professionaalid Eestist, Soomest, Austriast ja Argentiinast. Teise päeva hommikul sai külastada kas Efore AS või AS Wendre ettevõtet ning toimusid töögrupid. Peakorraldaja oli Tair Teder.

Aasta 2010 “More than one way”

Üheteistkümnes seminar toimus esmakordselt Tallinki reisilaeval MS Baltic Queen, kus osales kokku 275 inimest. Alateemaks oli intermodaalsus ning diskuteeriti teemal “Millise homse toob intermodaalsus”. Välislektoriteks olid oma ala asjatundjad Hollandist, Saksamaalt ja Rootsist. Esimese päeva lõpus toimus esmakordselt Illimar Pauli initsatiivil Eestis unikaalne esseekonkurss PROLOG SCM Academy ning õhtu kulmineerius Jaan Kirisi ja tema pere rütmikate tantsulugude saatel. Teise päeva hommikul külastati Stockholmi sadamas 4 erinevat terminali ja toimusid produktiivsed töögrupid. Seekord oli võimalus ka teisel õhtul tantsu keerutada laeva ööklubis. Peakorraldaja oli Elen Tsopp.

Aasta 2009 “InnoTime- Innovation and effectivness in the field of logistics”

Juubelihõnguline 10. logistikaseminar toimus Tartus Dorpati konverentsikeskuses. Kahel päeval süveneti innovatiivsetesse teemadesse, mis aitaksid paremini turul kohaneda. Kuidas olla kursis uudsete lahendustega ja mitte tempost maha jääda ning praktiliste lahenduste leidmine, et positsiooni turul kindlustada. Seminaril esinesid lektorid Austriast, Soomest ning Eestist. Esimesel päeval toimus kaasahaarav diskusioonipaneel ning konkursi “Innovatiivseima logistikaettevõte 2009″ finaal. Õhtul toimus bankett Atlantise restoranis. Teisel päeval oli võimalik tutvuda kas Tartu lennujaama või Espo haagiserendi ettevõtetega. Peakorraldaja oli Helen Tiitmaa.

Aasta 2008 “Green logistics”

9. aasta logistikaseminar toimus Laulasmaal. Keskenduti keskkonna säästlikkuse võimaluste suurendamisele logistikas. Seminarile registreerus taas ligi 300 osalejat. Esinejaid oli Kanadast, Saksamaalt, Rootsist. Seminari programmis oli esmakordselt ka konkurss, kus valiti Eesti rohelisim logistikaettevõte. Esimese päeva naelaks osutus diskussioonipaneel teemaga “Go Green, No Green” ning õhtul toimus meeleolukas basseinipidu Laulasmaa Spas. Seminari teisel päeval oli võimalik külastada Robert Antropovi juhatusel Paldiski Põhjasadamat. Peakorraldaja Lauri Latt.

Aasta 2007 ” Human resource current state and opportunities”

Kaheksas logistikaseminar toimus Pärnus hotellis Strand. Seminar keskendus olemasoleva inimkapitali potentsiaali maksimaalsele realiseerimisele ning inimressursside efektiivse juhtimise ja arendamise vajadusele. Välislektorid olid Soomest, Rootsist, Taanist, Poolast, Venemaalt ja Šveitsist. Esmakordselt oli seminari programmis diskussioonipaneel ja minimess, kus tudengid said aktiivselt tutvuda erinevate firmadega. Seminaril osalejate arv küündis esimest korda 300 inimeseni. Töögrupid toimusid seminari teisel päeval ning peale programmi lõppu oli võimalus külastada AS- Wendre ja Pärnu Kutsehariduskeskust. Peakorraldaja Rennat Alamets.

Aasta 2006 “Silkway – anyway”

Seitsmes seminar toimus 28.–29.aprillil 2006. aastal vast valminud Jõhvi Kontserdimajas. Seminari võtmeeesmärgiks oli infovahetus globalisseruvas ärimaailmas, koostöövõimaluste otsimise ja tutvuste arendamine. Seminari patrooniks oli Tiit Vähi ning arutati Eesti sobivust Hiina koostööpartneriks. Seminaril esinesid lektorid Leedust, Taanist, Venemaalt, Hiinast. Esimest korda oli tagatud sünkroontõlge eesti, inglise ja vene keelde ja toimus ka esimene inglisekeelne töögrupp. Seminaril osales esimest korda üle 200 osaleja. Seminari teisel päeval toimus meeleolukas maastikumäng ja Sillamäe sadama külastus. Peakorraldaja oli Lauri Tael.

Aasta 2005 „Võrgustuvad äriorganisatsioonid globaalses keskkonnas”

Kuues logistikaseminar keskendus võrgustuvate äriorganisatsioonide võtmeprobleemidele globaliseeruvas ärikeskkonnas ning globaalse võrgustumise mõjudele Eestis. Lektoriteks olid praktikud Eestist, Rootsist, Taanist, Venemaalt ja Poolast. Taas oli Roosta puhkekeskuse saal puupüsti täis. Õhtul toimusid huvitavad töögrupid ning pidu. Peakorraldaja Marko Laanemets.

Aasta 2004 “More brains or more trains”

Viienda logistikaseminari teema oli valdavalt kantud raudteetranspordist, kuid see sai oskuslikult põimitud multimodaalsete vedude, transiidi ja tarneahelate juhtimisega. Seminar toimus Roosta puhkekeskuses ning korraldusliku poole eest vastutasid esmakordselt lisaks Tehnikakõrgkooli kolmanda kursuse logistikuile ka TTÜ ja EMARA aktivistid. Oma tööd olid nad teinud südamega ning see kajastus seminari korrektsuses, läbimõelduses ning rahvusvahelisele üritusele kohaselt kõrges tasemes. Seminaril olid välisesinejad Soomest, Saksamaalt ja Venemaalt. Teisel päeval toimus ekskursioon Haapsalu Raudteemuuseumisse. Osalejaid oli 180 inimest, kuid soovijaid sellest mitu korda rohkem. Kõik pääsmed müüdi välja vähem kui kahe päevaga. Peakorraldaja oli Risto Valkenklau.

Aasta 2003 “Role of ports in the economy in Estonia and Baltic States”

Neljas seminar toimus 25. – 26. aprillil 2003. aastal Tallinna Tehnikakõrgkoolis ja Muuga sadamas, teemaks “Sadamate roll Eesti ja Läänemeremaade majanduses”. Kui eelnevatel aastatel oli seminaridel käsitletud logistikat üleüldises tähenduses, siis aastal 2003 käsitleti konkreetsemat logistikaharu – sadamalogistikat. Seminaril sai hea ja ülevaatliku pildi Eesti sadamate olukorrast ja arenguplaanidest. Mitmekülgse info saamiseks oli seminarile kaasatud lektorid Soomest, Taanist ja Venemaalt. Esmakordselt oli seminari kavas firma ekskursioon – Muuga sadamasse. Kuna traditsiooniliselt korraldavad seminari kolmanda kursuse tudengid, siis olude sunnil olid 2003. aastal korraldajateks hoopis teise kursuse tudengid, kes panid programmi kokku kõigest 3 kuuga. Peakorraldajad olid Jaan Väärt ja Raines Laul.

Aasta 2002 “Logistics as a link for effective transit”

Kolmas seminar toimus 26.–27. aprillil 2002. aastal Roosta Puhkekülas Läänemaal, põhiteemaks oli “Logistika kui link efektiivseks transiidimaaks”. Fookusesse oli võetud transiidi vajalikkus ning kasulikkus Eestile ning kuidas muuta seda efektiivsemaks logistika kaasabil. Osavõtjatel oli võimalus saada ülevaade Eesti transiidiärist ning sõna sekka öelda mitmete uute lahenduste rakendamisel logistikas. Kahe päeva jooksul arutati erinevate valdkondade üle: Eesti transpordipoliitika prioriteedid transiitettevõtja pilgu läbi, sadam kui peamine väljund läände, piirangute teooria logistikas, prognoos logistika arengule Eestis. Esmakordselt esines seminaril välislektor – Sanna Nieminen, Jyväskylä Ametikõrgkoolist Soomest. Peakorraldajad Rainer Rohtla, kes on nüüdseks Via 3L OÜ juhatuses ja Martin Berkmann.

Aasta 2001 “The role of logistics in the economic systems today and tomorrow”

Teine logistikaseminar toimus 19.–20. aprillil 2001. aastal samuti Jänedal, põhiteemaks oli “Logistika roll majandussüsteemis täna ja homme”. Seminaril osalejatel oli peale loengute võimalus osaleda ka töögruppides. Peakorraldajad olid Jaanika Kula ja Krista Kaja.

Aasta 2000 “Logistics as way of living”

Esimene Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengite korraldatud logistikaseminar toimus 19.–20. aprillil 2000. aastal Jänedal, põhiteemaks “Logistika kui elamise viis”. Teemade ring käsitles logistika mõistet ja logistilisi tegevusi üldisemalt – seminar oli sissejuhatus logistikasse. Lektoriteks nii akadeemikud kui ka ettevõtjad ja seminarist võttis osa üle 80 tudengi. Peakorraldajad olid Tarmo Tael ja Janek Kivimurd

Soovid Logistikaseminari toetada?

Kas teadsid, et Logistikaseminari on täielikult tudengite poolt korraldatav üritus? Oleme avatud iga kell uutele toetajatele ja anname omalt poolt kõik, et saaksime teha viljakat koostööd!