Logistics seminar

Hea seminaril osaleja. Palume täita tagasiside küsitluse, mis asub siin!

Toetajad

Logistikaseminari toetajad on seminari toimimiseks üks väga tähtis lüli, ilma milleta ei toimuks mitte midagi. Selle aasta toetajateks on ühed tuntumad logistikateenuste pakkujad. Iga toetaja kohta on tehtud väike kokkuvõte ning leiab ka nende sotsiaalmeedia. 

Schenker AS

2023. aasta Logistikaseminari peatoetajaks on DB Schenker AS!
 
Logistikaseminari 2023 peatoetaja DB Schenker AS on olnud logistikavaldkonna liider juba enam kui 150 aastat.Ettevõtte äritegevus on rohkem kui vaid kastide liigutamine punktist A punkti B.
 
Transpordi-ja logistikateenuste looja ning pakkujana edendab ja lihtsustab DB Schenker klientide äri ning leiab lahendused maal, merel, õhus ja raudteel.
 
DB Schenker on ka tugev teenuspakkuja laologistika lahenduste osas.
Arengut ja innovatsiooni hindava ettevõttena on DB Schenker tuleviku teerajaja, nihutades olemasolevaid piire.

ACE Logistics Estonia AS

ACE Logistics Estonia AS (ACE) on ekspedeerimis- ja logistikaettevõte.  ACE Logistics kontsern tegutseb oma ettevõtetega Eestis, Lätis, Leedus, Ukrainas ja Soomes. ja ACE Logistics Group koosneb lausa üheksast ettevõtetest! Just nii suudetakse pakkuda kõiki oma teenuseid ja teha oma tööd valdkondades nii hästi, nagu nad on seda siiani teinud! Koostööpartnerite kaudu osutatakse erinevaid logistikateenuseid üle terve maailma.

ACE’i teenuseks on logistilised lahendused, mis sõltuvad kliendi vajadustest. Teenust toetavad allhankijate ja partnerite ulatuslik võrgustik ja kõrgel tasemel infotehnoloogiline võimekus.

ACE Logistics on Logistikaseminare toetanud Seminari algusaegadest, kuna hindab kõrgelt tublisid logistikavaldkonna tudengeid ja nende panust Logistikaseminari loomisesse.

Operail on Eesti raudtee-ettevõte, mis tegeleb kaubaveo, veeremi hoolduse ja remondi ning vedurite ehitusega. Operail teenindab Eesti importi, eksporti, siseriiklikku kaubavahetust ja transiitkaubandust läbi Eesti ning pakub oma klientidele ka multimodaalset uksest-ukseni kaubaveoteenust.

Operail usub puhtamasse ja ohutumasse tulevikku ning teab, et saab seda ise oma tegevusega mõjutada! Operaili eesmärk on tuua kaubad Eesti maanteedelt raudteele, sest kaubavedu raudteel kulutab 4 korda vähem kütust, eritab 6 korda vähem süsihappegaasi ja on 28 korda turvalisem kui maanteeveod.

Balti Logistika AS on tegutsenud 24 aastat, ja selle ajaga on suudetud laieneda üheks suurimaks ekspedeerimise ja tarneahela pakkujaks Balti riikides. Kuigi ettevõte on suur, töötas seal 2022. aasta III kvartalis ainult 15 töötajat. 

Balti Logistika pakub lahendusi peaaegu kõikidele transpordiviisidele, näiteks uksest ukseni teenust enam kui 185 riigis, lennuvedu nii otselendude kui sooduslendude näol, ülemaailmset meretransporti ning ka raudteetransporti Balti põhisadamatest.

Huvitavaks faktiks on see, et peale kõigi muu transpordi korraldamise, pakuvad nad ka kiirabilogistika teenust üle kogu maailma. Transporditakse bioloogilistest analüüsidest ainulaadsete näiisteni.
Peale selle suudavad nad ka veel leida töömahtu laopidamisele tolli-  ja aktsiisilao näol ning pakutakse ka juurde tarnija hallatava laovaru teenust!

Rail Baltica on Eesti ja kogu Baltikumi läbi aegade suurim raudteetaristu projekt, mille projekteerimist ja ehitamist Eestis koordineerib Rail Baltic Estonia (RBE).

Uus rajatav Euroopa standardi 1435 mm rööpmelaiusega raudtee ühendab Eestit Kesk- ja Lääne-Euroopaga. Kaasaegne kiire raudteeühendus pakub mugavat, turvalist ja keskkonnasõbralikku alternatiivi nii reisijate- kui kaubaveoks. Rail Baltica loob võimaluse ka multimodaalseks kaubaveoks, kus saavad kokku erirööpmelaiusega raudteed, mere- ja maanteetransport.

RBE on kõigest viie aastaga kasvanud üheks arvestatavamaks tööandjaks Eesti inseneeria- ja taristuehituse sektoris, kus leiavad huvitavat ja väljakutseterohket tööd nii kogenud tippspetsialistid kui alles karjääritee alguses olevad ambitsioonikad kõrgkoolilõpetajad.

Itella Estonia on Soome Posti Gruppi kuuluv rahvusvaheline logistikaettevõte. Itella on üks regiooni suurimaid logistikaettevõtteid ja pakub maantee-, mere- ja lennutransporti ning laologistika täisteenust, kuller- ja ekspressveoteenust äriklientidele ning pakiveoteenust Smartpost Itella kaubamärgi all nii äri- kui eraklientidele.

Smartpost Itella on olnud oma pakiveoteenusega Kantar Emori iga-aastastes teeninduskogemuse soovitusindeksi uuringutes esikohtadel. Itella Estonia on üks TOP Tööandjatest logistikasektoris.

Screenshot 2023-02-13 100408

Via 3L Freight OÜ rahvusvaheline transpordi ettevõte. Meie meeskond hoolitseb uksest ukseni transporditeenuste eest nii maal, merel kui õhus. Via 3L Freight kuulub Via 3L logistikakontsernile, Via 3L-il on kaasaegsed logistikakeskused Tallinnas, Riias, Vilniuses ja Kaunases. Grupis töötab üle 500 inimese ning ladudes on enam kui 75 000 ruutmeetrisel pinnal igapäevaselt pöörlemas pea 100 000 alusetäit kaupa.

Meie veokorraldajad organiseerivad iganädalaselt sadade veokite, konteinerite ja õhusaadetiste transporti üle Euroopa ja maailma. Vedude korraldamisel kasutame nii enda kui ka koostööpartnerite poolhaagiseid ja konteinereid. Euroopas teostame nii täis-, osakoormate, kui 45′ HC PW (kõrgemad ja laiemad) konteinerite vedu. Samuti pakume ohtlike kaupade (ADR) ja temperatuuritundlike kaupade vedusid, riigisisest transporti uksest ukseni tent- ja termohaagistega.

CMA CGM Grupp on maailma suuruselt kolmas konteinerveo- ja laevandusettevõte, mille üks tütarettevõtte Eestis on CMA CGM Global Business Services OÜ. Eestis tegutseva äriteenuste üksuse eesmärgiks on täita erinevaid ülesandeid tarneahelas edukaks merekonteinerite liikumiseks – nendeks on sadamate operatsioonid, konteinerite haldus, klienditeenindus ja finantsprotsessid.

CMA CGM Grupil on mitmeid tütarettevõtted, mis spetsialiseeruvad erinevatele logistikavaldkondadele ning esindavad erinevaid brände – nt CEVA, APL, ANL, CNC jt. Globaalsel tasandil töötab ettevõttes 160 000 inimest. CMA CGM Estonia OÜ Tallinna kontoris töötab ligikaudu 400 inimest

Gunvor Services AS

Oleme Eesti üks esimesi ja suurimaid teenusepakkujaid energiakandjatega kauplevatele ettevõtetele, pakkudes selleks üht maailma kogenuimat tugimeeskonda. Ettevõte on asutatud 2000. aastal ja ainuüksi meie Tallinna kontoris on üle 220 töötaja. Oleme kogenud, kompetentsed ja professionaalsed ning seega väga edukad ka globaalselt. Teame, et meie ettevõtte kõige olulisem väärtus on inimesed ning sellest saab alguse kõik, mida me teeme. Gunvor Services liigutab energiakandjaid üle kogu maailma: kohast, kust seda hangitakse ja säilitatakse, sinna, kus seda kõige rohkem vajatakse. Pakume selleks vajalikke logistikalahendusi, väga laias valikus finantsteenuseid ja erinevate IT-funktsioonide oskusi ning teadmisi.

Liitudes meiega saad osa Gunvori eduloost ning võimaluse areneda globaalse haardega ettevõttes – nii tööalaselt kui ka isiklikult. Tule meile tööle ja löö kaasa energiavaldkonna tuleviku muutmises viies ellu Gunvori jätkusuutlikku tegevuskava.

Nordic Spedition on igapäevaselt pühendunud jätkusuutlike logistikalahenduste arendamisele ja pakkumisele. Meie peamiseks tegevusalaks on rahvusvaheline kaupade transport Euroopa, Baltikumi ja Põhjamaade vahel kõikidel temperatuuridel. Omame rahvusvaheliselt tunnustatud sertifikaate- ISO 9001 ja 14001, mis annavad kinnitust meie teenuste kvaliteedi ja usaldusväärsuse kohta.

Ükski ülesanne pole meie jaoks liiga suur või liiga väike. Hindame kõrgelt kliendisuhteid ja suhtume austusega Teie äri arendamisse. Meie personaalse ja professionaalse meeskonna juures olete hoitud ja hoolitsetud.

Kasutades Jet Expressi teenuseid saate lahendada oma ettevõtte logistilised probleemid kulusid kokkuhoidvalt. Nende jaoks on tähtis operatiivsus ning kiirus – see on tugevus, mida hindavad nende kliendid.

Jet Expressil on üle 15-aastane kogemus Eestis ja Soomes veoteenuse osutamisel. Ettevõte on üks esimestest transpordiettevõttest Eestis, kes avasid liiniveod Soome suunal. Soome liiniveod toimuvad mitmel korral päevas ning saadetiste kiirele liikumisele 1-3 tööpäeva jooksul aitavad kaasa ligi 20 ettevõtte terminali. 

Jet Expressi osutab Eestis kullerteenust kuues suurimas Eesti linnas. Teenusena pakutakse nii tunniteenust, kus Teie pakk viiakse kohale 1-6 tunni vahemikus, sama päeva linnast linna kullerteenust kui ka Tallinna kesklinna piirkonnas jalgrattakulleri teenust. Kullerteenuse tellimise ja kättesaadavuse võimalus 24/7.

Elron (www.elron.ee) on ettevõte, mis pakub rongidega turvalist, usaldusväärset, kiiret, keskkonnasõbralikku ja kliendikeskset reisiteenust kõigil Eesti rongiliinidel.

Elroni rongipargis on 38 rongi, millest 18 on elektri- ja 20 diiselrongi. Aastaks 2027 suureneb rongipark üle 40% ehk veeremite arv tõuseb 38-lt koosseisult 54-le rongile. Uute rongide tulek avardab oluliselt võimalusi reisijate paremaks teenindamiseks ja sõidugraafikute tihendamiseks.

aastal sõideti Elroni rongidega üle 7,1 miljoni korra. Igapäevaselt teenindatakse umbes 20 000 reisijat ning üle 200 väljumise päevas.

Elroni rongid sõitsid eelmisel aastal kokku 5,69 miljonit kilomeetrit, rongide töökindlus oli 99,8% ja elektrirongide sõidugraafikutest kinnipidamine 98,9%.

Elronis töötab hetkel üle 300 oma ala spetsialisti. Käesoleva aasta suveks ootame ettevõtte erinevatesse osakondadesse praktikante ning lisainfot vaata siit:

 

Hellmann Worldwide Logistics OÜ

Alates asutamisest 1871. aastal on Hellmann Worldwide Logistics kujunenud üheks suurimaks rahvusvaheliseks logistikateenuste pakkujaks maailmas  ja jäänud pereettevõtteks ka 150 aastat pärast asutamist  – fakt, mille üle saab uhkust tunda.

Teenustega lennu-, mere-,  raudtee- ja maanteetranspordi valdkonnas ning logistikatoodetega ollakse suutnud lahendada ka klientide kõige keerukamad nõuded.

Ettevõtte püüdleb digitaallahenduste poole logistikas, et tagada maksimaalne läbipaistvus ja tõhusaimad tarneahelad.

Ettevõtte Eesti esindus tegutseb aastast 2007. pakkudes logistikalahendusi nii suurtele rahvusvahelistele kontsernidele kui ka kohalikele tootjatele ja teenindusettevõtetele.Eesti esindusel on heameel olla Hellmanni perekonna üks osa ja seepärast on nad pühendunud sellele, mida perekond tähendab: terviklikkusele, mõistmisele, usaldusele ja koostööle. See on ettevõtte DNA alus. Nende ühine eesmärk on tagada Hellmanni pikaajaline areng, et ettevõte saaks ka tulevastele põlvedele pakkuda rohkelt uusi võimalusi.

Logistikaseminari toimumisele aitab kaasa ka DPD EESTI AS 

Logistikaseminari toetaja, juhtiva kuller- ja pakiveoettevõtte DPD jaoks on kestliku transpordi ja pakiveo edendamine alati oluline olnud. Soov teha pakivedu mugavamaks, paremaks ja keskkonda hoidvamaks paneb neid päev-päevalt püüdlema kõrgemate eesmärkide ja innovaatiliste lahenduste poole. Olulised märksõnad selleks on pakiveo keskkonnajalajälje vähendamine, liinivedude keskkonnasõbralikumaks muutmine ning tarkvaraliste optimeerimislahenduste rakendamine transpordis. Samuti ka elektrikaubikute osakaalu suurendamine ning pakiautomaatide asukohtade teadlik valimine.

Kas teadsid, et DPD on esimene Eesti kullerfirma, kes võttis kasutusele täiselektrilised kaubikud juba 2019. aastal ning tänaseks on neil Eesti logistikaettevõtete seas suurim elektriline masinapark, mis saab lähiajal veelgi täiendust. 2025. aastaks plaanivad nad toimetada kuues Eesti suurimas linnas pakid kohale vaid elektrikaubikutega.

ELP Logistics OÜ

ELP Logistics OÜ on logistilisi täislahendusi, lisandväärtust loovaid laoteenuseid ja eestisiseseid paki kui ka alusekauba vedusid pakkuv ettevõte. Kasutades nutikaid ja loogilisi lahendusi ning olles kliendikeskne, on võimalus neil aidata klientidel parimal viisil saavutada oma ärilisi eesmärke.
DSV on globaalne transpordi- ja logistikaettevõte, mis tegutseb 80 + riigis, kokku on üle 75 000 töötaja ja 1600 kontorit ja logistikarajatist üle kogu maailma. DSV Estonia AS Pärnu maantee kontoris töötab hetkel peaaegu 200 töötajat.
DSV tegevuses on kaetud terve maailm ja kõik transpordiliigid: maantee -, õhu- ja meretransport , logistikalaod, projektiveod, DSV XPress kullerteenus, raudteetransport.
DSV pöörab suurt tähelepanu rohepöördele ja eesmärgid tulevasteks aastakümneteks on seatud.
Tööandjana panustab DSV pidevalt enda töötajate arengusse ja hoiab silmad säravana!
DSV võtab suurima heameelega praktikante vastu igal aastal ja kui neil on soov ning ettevõttes võimalus, siis pakkunud ka püsivat töökohta!
Fleet Complete on globaalne  IoT ettevõte, kes aitab läbi digitaliseerimise parandada ettevõtetel oma tegevuse tõhusust, vähendada kulusid ja keskkondlikku jalajälge ning tõsta tootlikkust .
Keskendudes innovatsioonile ja klientide muutuvatele vajadustele, pakub Fleet Complete sõidukipargi GPS põhiseid halduslahendusi ning mobiilset tööjõuhaldustarkvara. 
 
Huvitavaks faktiks on, et 40% Eesti Fleet Complete töötajatest on olnud ettevõttes tööl 7+ aastat, samal ajal on 70% töötajatest alla 40. aastase.
DSV on globaalne transpordi- ja logistikaettevõte, mis tegutseb 80 + riigis, kokku on üle 75 000 töötaja ja 1600 kontorit ja logistikarajatist üle kogu maailma. DSV Estonia AS Pärnu maantee kontoris töötab hetkel peaaegu 200 töötajat.
DSV tegevuses on kaetud terve maailm ja kõik transpordiliigid: maantee -, õhu- ja meretransport, logistikalaod, projektiveod, DSV XPress kullerteenus, raudteetransport.
DSV pöörab suurt tähelepanu rohepöördele ja eesmärgid tulevasteks aastakümneteks on seatud.
Tööandjana panustab DSV pidevalt enda töötajate arengusse ja hoiab silmad säravana!
DSV võtab suurima heameelega praktikante vastu igal aastal ja kui neil on soov ning ettevõttes võimalus, siis pakkunud ka püsivat töökohta!

Magnum Logistics OÜ

Magnum Logistics OÜ on kriitilise tähtsusega ettevõte, kelle käest liigub läbi ligi pool kogu Eesti ravimitest ja veterinaarravimitest. Ettevõtte peamisteks tegevusaladeks on ravimite käitlemine, transpordi- ja logistikateenused ja ekspedeerimine. Lisaks ravimitele tegeletakse ka tööstus- ja toidukaupade, peamiselt toidulisandite jae-  ja hulgikaubandusega. Magnum Logisticsil lasus ülimalt vastutusrikas ja keerukas ülesanne hallata kogu Eesti koroonavaktsiinide logistikat.

Magnumi kõrgtehnoloogiline logistikakeskus on üks piirkonna moodsamaid ning võitnud Aasta Logistikate auhinna. Lao kogupinnaks on on üle 9000 m2 ja see võimaldab pakkuda väga suures mahus käitlus- ja ladustamisteenuseid. Kaasaegse tehnoloogia ning robotite abil on Magnumi laoprotsessid viidud äärmiselt ajasäästlikeks, täpseteks, efektiivseteks ning kontrollitavateks.

Magnum Logistics on roheline ettevõte. Näiteks  ligi kolmandik  oma energiavajadustest toodetakse kohapealsest taastuvenergiast, ladu on 100% paberivaba ning kõik pakendijäätmed suunatakse tagasi taaskasutusse.

Eesti Raudtee on raudtee infrastruktuuri ettevõtte, kus töötab 680 töötajat üle Eesti. 
Eesti Raudtee visiooniks on saada regiooni kõige kaasaegsemaks raudteetaristu-ettevõtjaks, Eesti Raudtee investeerib raudteetaristu arendusse ligi miljard eurot. 
Ettevõtte kliendid on nii kauba- kui ka reisijateveo raudtee-ettevõtjad. Läbi oma tegevuse aidatakse luua võimalusi inimeste ja kaupade liikuvusele, tööhõivele ja keskkonnasäästlikule transpordile. 
Uudsete lahenduste väljatöötamiseks tehakse koostööd paljude ettevõtete, haridusasutuste ja teaduskeskustega ning integreeritakse taristu haldamisesse aina nüüdisaegsemaid IT-valdkonna lahendusi. 
Eesti Raudtee on liikmed mitmes vastutustundlikku juhtimist edendavas organisatsioonis ja on omistatud juba aastast 2019 Vastutustundliku Ettevõtluse Kuldmärgis. 
Nende juures saab kaasa lüüa riikliku tähtsusega projektides nagu raudteeliikluse elektrifitseerimine, taristu ohutus- ja kvaliteeditaseme tõstmine ning kiiruste suurendamine raudteel. Taristuettevõttena on neil oluline mõju Eesti ühiskonna arengule.